RNCF2010DKE4K42
Mfr.Part #
RNCF2010DKE4K42
Description
RES 4.42K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
4.42kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DKE4K42
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C