RNCF2010DKE470K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE470K
Description
RES 470K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
470kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DKE470K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 470kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C