RNCF2010DKE432K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE432K
Description
RES 432K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
432kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DKE432K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 432kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C