RNCF2010DKE402K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE402K
Description
RES 402K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
402kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C