RNCF2010DKE3R92
Mfr.Part #
RNCF2010DKE3R92
Description
RES 3.92 OHM 0.5% 1/4W 2010
yes
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
3.92Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power Rating :
250mW
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DKE3R92
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.92Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C