RNCF2010DKE3R83
Mfr.Part #
RNCF2010DKE3R83
Description
RES 3.83 OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
3.83Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
TR, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C