RNCF2010DKE3R60
Mfr.Part #
RNCF2010DKE3R60
Description
RES 3.6 OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
3.6Ohm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNCF2010DKE3R60
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C