RNCF2010DKE3R24
Mfr.Part #
RNCF2010DKE3R24
Description
RES 3.24 OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Resistance :
3.24Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DKE3R24
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.24Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C