RNCF2010DKE3K16
Mfr.Part #
RNCF2010DKE3K16
Description
RES 3.16K OHM 0.5% 1/3W 2010
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.16kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DKE3K16
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C