RNCF2010DKE3K01
Mfr.Part #
RNCF2010DKE3K01
Description
RES 3.01K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.01kOhm
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DKE3K01
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.01kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C