RNCF2010DKE37R4
Mfr.Part #
RNCF2010DKE37R4
Description
RES 37.4 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
37.4Ohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DKE37R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C