RNCF2010DKE374K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE374K
Description
RES 374K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
374kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Thin Film
Datasheets
RNCF2010DKE374K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 374kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C