RNCF2010DKE332R
Mfr.Part #
RNCF2010DKE332R
Description
RES 332 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
332Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DKE332R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 332Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C