RNCF2010DKE31R6
Mfr.Part #
RNCF2010DKE31R6
Description
RES 31.6 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
31.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W