RNCF2010DKE30R1
Mfr.Part #
RNCF2010DKE30R1
Description
RES 30.1 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
12 Weeks
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
30.1Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Datasheets
RNCF2010DKE30R1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C