RNCF2010DKE30R0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE30R0
Description
RES 30 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
30Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C