RNCF2010DKE309K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE309K
Description
RES 309K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
309kOhm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W