RNCF2010DKE2R87
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2R87
Description
RES 2.87 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Published :
Resistance :
2.87Ohm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DKE2R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.87Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C