RNCF2010DKE2R70
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2R70
Description
RES 2.7 OHM 0.5% 1/4W 2010
RNCF
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.7Ohm
Datasheets
RNCF2010DKE2R70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C