RNCF2010DKE2R32
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2R32
Description
RES 2.32 OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.32Ohm
Working Voltage :
150V