RNCF2010DKE2R26
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2R26
Description
RES 2.26 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.26Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DKE2R26
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.26Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C