RNCF2010DKE2R20
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2R20
Description
RES 2.2 OHM 0.5% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.2Ohm
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
yes
Published :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DKE2R20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.2Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C