RNCF2010DKE2R15
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2R15
Description
RES 2.15 OHM 0.5% 1/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.15Ohm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DKE2R15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C