RNCF2010DKE2M94
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M94
Description
RES 2.94M OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
2.94MOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2010DKE2M94
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.94MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C