RNCF2010DKE2M87
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M87
Description
RES 2.87M OHM 0.5% 1/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.87MOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DKE2M87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.87MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C