RNCF2010DKE2M80
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M80
Description
RES 2.8M OHM 0.5% 1/4W 2010
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
2.8MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C