RNCF2010DKE2M74
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M74
Description
RES 2.74M OHM 0.5% 1/4W 2010
yes
Additional Feature :
PRECISION
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Series :
RNCF
Resistance :
2.74MOhm
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm