RNCF2010DKE2M70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M70
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.7M OHM 0.5% 1/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.7MOhm
Working Voltage :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C