RNCF2010DKE2M49
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M49
Description
RES 2.49M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.49MOhm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DKE2M49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.49MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C