RNCF2010DKE2M21
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M21
Description
RES 2.21M OHM 0.5% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.21MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010DKE2M21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.21MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C