RNCF2010DKE2M15
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M15
Description
RES 2.15M OHM 0.5% 1/4W 2010
Resistance :
2.15MOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Power Rating :
250mW