RNCF2010DKE2M05
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2M05
Description
RES 2.05M OHM 0.5% 1/4W 2010
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
2.05MOhm
Datasheets
RNCF2010DKE2M05
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.05MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C