RNCF2010DKE2K26
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2K26
Description
RES 2.26K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.26kOhm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm