RNCF2010DKE2K20
Mfr.Part #
RNCF2010DKE2K20
Description
RES 2.2K OHM 0.5% 1/3W 2010
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.2kOhm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RNCF2010DKE2K20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C