RNCF2010DKE280K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE280K
Description
RES 280K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
280kOhm
Power Rating :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
RNCF
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2010DKE280K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 280kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C