RNCF2010DKE27R4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DKE27R4
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 27.4 OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RNCF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
27.4Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W