RNCF2010DKE25R5
Mfr.Part #
RNCF2010DKE25R5
Description
RES 25.5 OHM 0.5% 1/3W 2010
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
25.5Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010DKE25R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 25.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C