RNCF2010DKE24K9
Mfr.Part #
RNCF2010DKE24K9
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
24.9kohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2010 (5025 Metric)
Series :
RNCF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DKE24K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 24.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C