RNCF2010DKE24K3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010DKE24K3
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 24.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
24.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mount :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%