RNCF2010DKE24K0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE24K0
Description
RES 24K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W