RNCF2010DKE240K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE240K
Description
RES 240K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
240kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W