RNCF2010DKE23R7
Mfr.Part #
RNCF2010DKE23R7
Description
RES 23.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
23.7Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm