RNCF2010DKE23R2
Mfr.Part #
RNCF2010DKE23R2
Description
RES 23.2 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Resistance :
23.2Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010DKE23R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 23.2Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C