RNCF2010DKE22R1
Mfr.Part #
RNCF2010DKE22R1
Description
RES 22.1 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Resistance :
22.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C