RNCF2010DKE22K6
Mfr.Part #
RNCF2010DKE22K6
Description
RES 22.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
22.6kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Automotive AEC-Q200
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010DKE22K6
RNCF Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C