RNCF2010DKE200K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE200K
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
200kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW