RNCF2010DKE1R80
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1R80
Description
RES 1.8 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
TR, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.8Ohm
EAR99
Datasheets
RNCF2010DKE1R80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.8Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C