RNCF2010DKE1R62
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1R62
Description
RES 1.62 OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.62Ohm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm