RNCF2010DKE1R47
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1R47
Description
RES 1.47 OHM 0.5% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.47Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%