RNCF2010DKE1R43
Mfr.Part #
RNCF2010DKE1R43
Description
RES 1.43 OHM 0.5% 1/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.43Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
PRECISION
Datasheets
RNCF2010DKE1R43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.43Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C